Cegła dekoracyjna do wnętrz

Cegła dekoracyjna to obecnie jeden z popularniejszych materiałów wykończeniowych. Wykorzystuje się go w aranżacji wnętrz, zwłaszcza tych w stylu industrialnym i rustykalnym. Cegła może być stosowana do wykończenia ścian, kolumn, kominków, ścianek działowych czy też jako ozdoba w postaci elementów dekoracyjnych.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Jak wybrać cegłę dekoracyjną do wnętrz

Przy wyborze cegły dekoracyjnej należy pamiętać o odpowiednim dopasowaniu jej do stylu wnętrza. Ważne jest także, aby cegła była dobrze zabezpieczona przed wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi. Wybierając cegłę dekoracyjną do aranżacji wnętrza, warto kierować się przede wszystkim estetyką i dopasowaniem jej do pomieszczenia, a także jakością wykonania. Na zamontowanie cegły dekoracyjnej we wnętrzu domu powinny zdecydować się przede wszystkim osoby, które priorytetowo traktują sprawę ekologii, gdyż jest to materiał nie tylko stylowo wyglądający, ale przede wszystkim naturalny, wytwarzany z gliny. Wybierając właśnie cegłę dekoracyjną do wnętrz ograniczamy ilość innych materiałów wykończeniowych, jak chociażby tapety, farby czy inne elementy popularne w budownictwie. 

Dlaczego warto postawić na wybór cegły dekoracyjnej? 

Cegła dekoracyjna jest elementem, który z pewnością przyciąga wzrok, a dodatkowo tworzy efekt ciepłego i przytulnego pomieszczenia. Będzie więc idealnym wyborem zarówno do remontowanego mieszkania, jak i dopiero urządzanego. Cegła ozdobna do wnętrz dodaje pomieszczeniom charakteru i stylu. Będzie pasować do różnych przestrzeni w domu – zarówno do przedpokoju, salonu czy kuchni, tworząc tym samym zgrany duet z jasnymi meblami. Jest to materiał solidny i trwały, odporny na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Prawidłowy sposób jej ułożenia na ścianie czy w innym miejscu jest gwarantem tego, że będzie ona idealnym rozwiązaniem na wiele lat. Dodatkowo kolejną z jej zalet jest łatwość w utrzymaniu czystości. Aby prezentowała się jak podczas zakupu, wystarczy szmatka nawilżona wodą, by przywrócić jej wyjątkowy design. Warto dodać, że materiał ten ma dobre właściwości izolacyjne, dlatego może pomóc w utrzymaniu stałej temperatury w pomieszczeniu. Nasza cegła dekoracyjna wyróżnia się nie tylko naturalnością, ale przede wszystkim wysoką jakością. 

O czym warto pamiętać podczas montażu cegły dekoracyjnej? 

Warto zaznaczyć, że montaż cegły ozdobnej w mieszkaniu jest czynnością niezwykle łatwą i szybką. Dzięki temu czynność tę może wykonać nawet osoba, która ma jedynie podstawową wiedzę o pracach wykończeniowych. Jest jednak kilka niezbędnych kwestii, o których warto pamiętać podczas montażu: 

  • przygotowanie powierzchni – powinna być ona oczyszczona i równa;
  • zaplanowanie sposobu ułożenia i wzoru, jaki ma powstać;
  • przygotowanie zaprawy klejowej – powinna być ona przygotowana zgodnie z instrukcją stworzoną przez producenta.