biuro ze ścianą z cegły

Cegła w przestrzeni biurowej – jak ją wykorzystać?

Aranżacja wnętrza dotyczy nie tylko miejsc, w których przebywamy na co dzień, a więc swoich prywatnych mieszkań i domów – to także urządzanie różnego rodzaju przestrzeni w budynkach użyteczności publicznej. Są to m.in. restauracje, sklepy, a także biura i siedziby firm. Nawet jeśli jest to placówka, w której codziennie pracują osoby z „zamkniętego grona”, a więc niemające bezpośredniego kontaktu z klientami, warto postawić na to, by pomieszczenia były przyjemne dla oka i prezentowały się niezwykle estetycznie, a przy tym modnie. W tym przypadku można postawić na urządzenie przestrzeni w nowoczesnym stylu i wykorzystać elementy dekoracyjne w postaci cegieł.

Cegła rozbiórkowa w pomieszczeniach

biuro ze ścianą cegłyBiura, choć kojarzą się z pomieszczeniami utrzymanymi w stonowanych, neutralnych barwach i raczej z brakiem dekoracyjnych dodatków, stanowią świetną bazę do wykorzystywania różnego rodzaju rozwiązań, mających wpływ na ich wygląd. Na takie opcje chętnie stawiają firmy, których właściciele i pracownicy sami zajmują się aranżacją wnętrz – np. biura architektoniczne. To właśnie w tego typu placówkach króluje styl loftowy, który cechuje się wykorzystywaniem surowych materiałów w postaci drewna, metalu czy starej cegły z rozbiórki. Cegłę najczęściej można zobaczyć na ścianach pomieszczeń, użytą jako akcent w poczekalniach, na korytarzach czy w salach konferencyjnych – to właśnie te miejsca są widoczne zwłaszcza dla przybywających klientów. Istotną kwestią jest jednak aranżacja całego biura. Jeśli jego właściciel decyduje się na wykorzystanie cegły z odzysku na ścianach lub posadzce, musi wziąć pod uwagę także odcienie farb, jakie będą dominowały we wnętrzach oraz wyposażenie w postaci mebli do przechowywania dokumentacji, biurek oraz dekoracji takich jak zegary czy tablice informacyjne. Surowa cegła to wprawdzie element, który przykuwa uwagę i jest niezwykle designerski, ale wymaga również zmysłu aranżacyjnego.

Ścianka ze szkła i cegieł jako efektowne rozwiązanie aranżacyjne

Niezwykle efektownie będzie prezentowała się ścianka działowa (zastosowana między gabinetami lub na korytarzu) z wykorzystaniem starej cegły z rozbiórki w połączeniu ze szkłem. Aby takie rozwiązanie mogło funkcjonować, musi być uwzględnione już na początku projektu wnętrza. Dodatkową opcją, która urozmaici wygląd przeszklonej ściany, jest dodanie obramowań do szła w czarnym kolorze i matowym wykończeniu. Aby efekt prezentował się schludnie, a ściana nie była przezroczysta w 100%, wykorzystać można cegłę rozbiórkową i wyłożyć nią przestrzeń dookoła szyb. Takie połączenie sprawi, że ściana będzie wyglądać industrialnie i z pewnością wyróżni się na tle innych elementów w pomieszczeniu. To także najlepszy sposób na wyeksponowanie konkretnej przestrzeni – dzięki przezroczystym szybom widoczne jest całe wnętrze danego gabinetu bądź sali.

Cegła w biurze – dlaczego warto?

biuro ze ścianą z cegłyJakie są zalety zastosowania dekoracji w postaci cegieł w biurze? Przede wszystkim cegła to trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne tworzywo – przez długi czas będzie mogło zatem funkcjonować w przestrzeni, bez obaw o jego zniszczenie. Co więcej, to także bardzo ekologiczne rozwiązanie, a to docenią zwłaszcza ci właściciele firm, którzy stawiają na opcje przyjazne środowisku. Ponadto cegła z odzysku pozostaje niewrażliwa na działanie chociażby promieni UV, dzięki czemu zastosowana na ścianie, na którą pada najwięcej światła, nie ulegnie odbarwieniu czy wyblaknięciu, jak w przypadku tapet bądź niskiej jakości farb. Finalnie – będziemy w posiadaniu trwałej, praktycznej i niezwykle estetycznej dekoracji wnętrza, która przykuje uwagę partnerów biznesowych przybywających do siedziby firmy, a także pozytywnie wpłynie na pracowników. W końcu w dobrze wyglądającym biurze lepiej się pracuje! Jak widać, cegła rozbiórkowa może zostać zastosowana w pomieszczeniach biurowych i w każdym z nich zdecydowanie urozmaici wygląd. Wystarczy dobrać do niej industrialne dodatki, by uzyskać spójną i estetyczną przestrzeń. Inspiracji jest tak wiele, że można wykorzystywać ją na przeróżne sposoby, a każdy z nich będzie oryginalny i wzbudzający zainteresowanie u innych osób.