ceglana ściana w kawiarni

Loftowy lokal gastronomiczny – totalny hit!

Lokale gastronomiczne cieszą się nieustającą popularnością i nic w tym dziwnego. Przecież spore grono osób wręcz uwielbia spędzać wolny czas w tego typu miejscach – zwłaszcza po ciężkim w dniu w pracy bądź w weekend, kiedy można wygospodarować chwilę na spotkanie w większym gronie znajomych. Dźwignią handlu i usług jest nie tylko profesjonalna obsługa czy smaczne potrawy, pyszne napoje bądź drinki, ale także wystrój lokalu. Musi on przyciągać potencjalnych klientów z zewnątrz, a więc wyróżniać się przede wszystkim ciekawym designem. Z pomocą przychodzi cięta cegła, którą można wykorzystać na wiele sposób w tego typu lokalu. Jesteście ciekawi naszych pomysłów? Oto nasze propozycje!

Wystrój loftowego baru

ceglana ściana w barze Dekoracja, jaką są płytki ceglane, będzie prezentować się świetnie m.in. w barze serwującym burgery. W tego typu lokalach zazwyczaj panuje loftowy klimat, pełno w nich pasujących do siebie, tematycznych dodatków, takich jak wyeksponowane menu umieszczone na metalowych plakietkach przymocowanych do ściany, obrazy i plakaty nawiązujące do serwowanego jedzenia bądź cytaty związane z konsumowaniem posiłków. Najlepiej, jeśli cegła pozostanie w swoim naturalnym, czerwonym lub pomarańczowym kolorze – jej surowość, a także naturalnie powstałe mankamenty w postaci ubytków dodają wnętrzu charakteru i rockowego klimatu. Dobrą propozycją dekoracyjną idealnie komponującą się z ceglanymi płytkami w barze są neony – nie tylko sprawią, że wystrój lokalu będzie ciekawszy, ale także spełnią funkcję dodatkowego, klimatycznego oświetlenia. A pozostając w temacie oświetlenia… najlepiej postawić na to nieco przygaszone, o ciepłej barwie, aby całość nabrała tajemniczego charakteru i sprzyjała wyciszeniu się oraz odpoczynkowi. W końcu w takie miejsca wybieramy się nie tylko, by coś zjeść, ale przede wszystkim miło spędzić czas!

Sielskie klimaty w lokalu

A może niewielka kawiarnia w stylu rustykalnym, w której serwowane będą tradycyjne wypieki i świeżo zmielona kawa? W tego typu lokalu również znaleźć się może dekoracja w postaci ceglanych płytek na ścianie bądź na posadzce. Będą one świetnie łączyć się z drewnianymi dodatkami – stołami, krzesłami bądź szafkami postawionymi przy ścianie, imitującymi domowe umeblowanie. Na nich mogą z kolei znaleźć się białe serwetki i choć na pierwszy rzut oka są one niemodne, a wręcz przestarzałe, w rustykalnych restauracjach sprawdzą się idealnie! W końcu takie miejsce ma przenosić nas do dawnych czasów, prawda?Sielski lokal, w którym gościć będzie cegła – na ścianach, posadzce czy nawet jako dekoracja lady barowej – z pewnością zagwarantuje, że całe pomieszczenie sprawi wrażenie przytulnego i zachęcającego do spędzenia w nim wolnego czasu oraz skonsumowania domowego posiłku.

Niezależnie od tego, w jakim stylu będzie restauracja, ceglana ściana to idealne tło jeśli chodzi o dekoracje, a konkretniej ich kolory. Można postawić zarówno na klasykę, idąc w stonowane odcienie dodatków, np. czerń czy biel, jak i puścić wodze fantazji, wykorzystując np. czerwone krzesła, zasłony w kolorze butelkowej zieleni czy dekoracyjne poduszki w odcieniu musztardowym. Im większa różnorodność, tym lepiej – to niewątpliwa zaleta ceglanej ściany, ponieważ stanowi idealną bazę dla wielu barwnych dodatków.

O tym trzeba pamiętać!

ceglana ściana w kawiarni Decydując się na płytki z prawdziwej cegły na ścianie w restauracji, należy mieć jednak świadomość, że wymagają one odpowiedniej pielęgnacji. W końcu tego typu lokale to miejsca przeznaczone do spożywania potraw, dlatego muszą być w nich zachowane wszelkie zasady higieny. Ceglana ściana powinna być regularnie oczyszczana z osadzającego się na niej kurzu, a także – jeśli znajduje się w pobliżu kuchni – tłuszczu i zabrudzeń powstałych na skutek przyrządzania posiłków. Raz w tygodniu warto przeprowadzić proces czyszczenia ścian na mokro przy użyciu delikatnych detergentów i miękkiej szmatki, aby cegła prezentowała się jak najlepiej, z kolei przynajmniej raz w roku w lokalu powinna być przeprowadzona szybka renowacja polegająca na odnowieniu cegły, np. poprzez nałożenie na jej powierzchnię warstwy impregnatu. Taki zabieg pozwoli na przedłużenie trwałości dekoracji, dzięki czemu będzie mogła ona służyć w lokalu przez wiele lat.

Cegła rozbiórkowa nie musi znajdować się wyłącznie w przestrzeni domowej – pokazaliśmy właśnie, że może stanowić dekorację nawet w lokalach gastronomicznych. Jeśli będzie się o nią odpowiednio dbało, zapewni oryginalny design przez wiele lat i ucieszy oko każdego odwiedzającego restaurację gościa. My uwielbiamy takie realizacje, a Wy?