Cegła cięta rozbiórkowa

Cegła jest materiałem, który nigdy nie wyszedł z mody i od wielu lat doskonale sprawdza się, jako element aranżacji wnętrz. Ten pozornie surowy, ciężki i nieco zimny materiał w dobrze zaprojektowanych wnętrzach stwarza przytulną, domową atmosferę. Cegła położona na ścianę w biurach, nowoczesnych loftach czy rustykalnych kuchniach domów jednorodzinnych, to stylowa aranżacja, której popularność nie przemija. Zamiast jednak stosować prawdziwą cegłę, która jest trudna w położeniu i zaaranżowaniu, warto wybrać nowoczesną cegłę ciętą, tak zwaną cegłę licówkę, czyli płytki, które są stylizowane na wzór wypalanych, rudych cegieł. Płytki licowe wyprodukowane z odzyskanej cegły rozbiórkowej ciętej, są realistyczne i bardzo funkcjonalne, a przede wszystkim niezwykle piękne. Każda płytka jest inna, różnią się kolorami i fakturą. Swoją wyjątkowość zawdzięczają naturalnemu pochodzeniu, pierwotnemu wytwarzaniu i obróbce termicznej.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

Rodzaje cegły na ścianę

Są dwa sposoby pozyskiwania ceglanych płytek. Pierwszy to wycinanie płytki określonej grubości wprost z prawdziwej cegły. Następnie jest ona poddawana obróbce, dzięki której staje się gładka i bardziej wytrzymała. Drugim sposobem jest produkowanie cegły licowej przez producentów gresu. Ten produkt po obróbce i odpowiedniej, profesjonalnej stylizacji jest gotowy do naklejenia na ścianę. Sztuczna cegła w formie płytek na ścianę często dostępna jest w różnych wariantach kolorystycznych, nie tylko w naturalnych, a także w wariantach szkliwionych z połyskiem. Czerwona cięta cegła na ścianę, to często stosowane rozwiązanie, choć należy zwrócić uwagę na jej wykończenie, żeby była jak najbardziej praktyczna i doskonale spisywała się przez lata. Najbardziej narażonymi ścianami są te znajdujące się w kuchni i łazience, nieustannie narażone na wilgoć, ale także zabrudzenia i plamy. Jeśli chcemy cegłą ozdobić ścianę jednego z tych pomieszczeń, to powinniśmy wybrać płytkę o gładkim wykończeniu. Dzięki temu rozwiązaniu ceglana ściana nie chłonie wilgoci i jest bardziej odporna na brud i tłuste plamy. Naturalna cegła licowa cechuje się najczęściej matową, lekko chropowatą powierzchnią – idealnie sprawdzi się w pomieszczeniach, w których trudniej o wilgoć, na przykład w salonach lub jadalniach.

Cegła na podłodze

Rzadziej spotykanym rozwiązaniem jest położenie ciętej cegły na podłogę. Cegła nadaje niepowtarzalny charakter każdemu pomieszczeniu i można ją wykorzystać, jako materiał na posadzkę. Podłoga wykonana z cegły charakteryzuje się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, ale także na działanie czynników zewnętrznych, dlatego dobrze sprawdzi się także na tarasie czy balkonie. Podłoga z ciętej cegły jest bardzo łatwa do utrzymania w czystości, wystarczy zwykła woda i delikatny detergent, dzięki któremu znikną wszystkie zabrudzenia. Podłoga z ceglanych płytek zapewni niepowtarzalny wystrój pomieszczenia. Płytki są cięte z naturalnych cegieł, dlatego w każdej partii płytek mogą występować różnice w kolorach i wymiarach. Taka asymetria wpływa na uzyskanie pożądanego efektu retro. Podłoga z cegły to wybór dla odważnych i bezkompromisowych osób, którym zależy na nieszablonowym wyglądzie domów i mieszkań. Każdy plaster cegły jest niepowtarzalny w swoim wyglądzie. Decydują o tym minerały, które podczas obróbki termicznej nadają materiałowi unikatowego wybarwienia. Cegła cięta jest materiałem bezpiecznym i neutralnym dla organizmu człowieka. Nie emituje żadnych niebezpiecznych związków chemicznych, jest przyjemna w dotyku. Tworzy zdrową aurę i dzięki swoim właściwościom może regulować poziom wilgoci.

Aranżacja nowoczesnych wnętrz

Cegła cięta na płytki jest wyjątkowym elementem wystroju mieszkań. Płytki te mają zarówno wiele walorów wizualnych, jak i użytkowych, dlatego inwestorzy i właściciele mieszkań lub domów tak chętnie sięgają po nie podczas remontów. Dzięki ceglanym aranżacjom ścian i podłóg pomieszczenia zyskują oryginalny i ekspresyjny wygląd. Cegła jest w stu procentach naturalna, a pozyskiwanie z nich płytek jest procesem dość czasochłonnym i wymagającym sporej precyzji i doświadczenia. Cegła przykuwa uwagę swoim szlachetnym wyglądem, ale także pewną surowością wynikającą z sugestywnie wyglądającego, niemal nieobrobionego materiału. Płytki z cegły ciętej doskonale prezentują się w otoczeniu gładkich powierzchni o jednolitych barwach. Jednak płytki z ciętej cegły na ścianę bardzo dobrze komponują się także z innymi elementami wystroju. Nie narzucają one żadnego konkretnego stylu, chociaż najbardziej popularne są wśród aranżacji loftowych, rustykalnych, ale będą też dobrze wyglądać w mieszkaniu glamour czy industrialnym. Wszystko jest zależne od wyobraźni i pomysłu na to, jak wszystko odpowiednio do siebie dopasować.

Płytki z cegły rozbiórkowej

Naturalna cięta cegła, pochodząca z rozbiórki jest idealnym materiałem pod wieloma względami, zwłaszcza dla eko aranżacji. Projektanci mieszkań i architekci wnętrz doceniają wiele możliwości i opcji, w jakich można wykorzystać cegłę w nowoczesnych mieszkaniach. To bardzo charakterystyczny element dekoracji, jego kolor, tekstura i deseń zawsze zwraca uwagę i świetnie wygląda zarówno na ścianach, jak i na podłogach. Cegła nadaje mieszkaniom wyrazisty charakter, dlatego najlepiej jest stosować ją tylko jako element, a nie dominującą część mieszkania. Cegła i płytki z niej cięte są bardzo eleganckie i piękne, ale mają też swoje wady, które mogą dać w kość alergikom. W pokojach astmatyków i alergików ceglane ściany powinny być regularnie czyszczone z kurzu i pyłu, który osiada na ich głębokiej teksturze. Żeby zminimalizować ten problem, cegłę powinno się zaimpregnować specjalnym preparatem. Oferowane przez nas płytki pochodzą z cegieł z różnych regionów kraju i z różnych okresów historycznych. Dlatego są tak wyjątkowe i niepowtarzalne. Zachęcamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą i kontaktu. Pomagamy w doborze odpowiedniego pokrycia ścian i podłóg, tak by spełnić oczekiwania naszych klientów i zaoferować usługę na najwyższym poziomie.